Osłony na maliny, borówki i inne

Osłony wspomagające hodowlę owoców

Jeśli chcesz cieszyć się smakiem nienawożonych malin i borówek, postaw na praktyczne osłony, które pomogą Ci zabezpieczyć plony przed inwazją szkodników i niechcianych złodziejaszków.

Hodowla pod osłonami to same korzyści

To proste rozwiązanie ogrodnicze staje się coraz bardziej popularne wśród mieszkańców województwa dolnośląskiego i całej Polski. Osłony na maliny i inne owoce czy warzywa są bardziej funkcjonalne, niż mogłoby się wydawać. Ich zastosowanie pozwala na:

  • ochronę domowej plantacji przed atakami szkodników, np. ptaków w przypadku borówek;
  • trwałe przedłużenie wegetacji roślin;
  • szybkie i efektowne dojrzewanie owoców;
  • o wiele lepszy wzrost roślinek ze względu na wyższą temperaturę pod osłoną;
  • poprawę walorów smakowych – dojrzałe owoce są intensywne i wyraziste w smaku;
  • podniesienie odporności krzaczków owocowych – osłony na borówki i maliny chronią np. przed chorobami przenoszonymi przez deszcz (w przypadku uprawy malin, a także ogórków czy pomidorów);
  • owoce i warzywa hodowane pod osłonami mogą rosnąć bez użycia bardzo szkodliwej chemii.

Czego potrzebujesz, aby rozpocząć hodowlę pod osłonami?

Jeśli chcesz cieszyć się smakiem malin i borówek prosto z krzaczka, zainwestuj w specjalny łuk ogrodniczy z naszego sklepu z województwa dolnośląskiego. Pałąk jest najtrudniejszym elementem do wykonania, ponieważ wymaga pewnego doświadczenia w tym zakresie oraz wykorzystania odpowiedniego sprzętu, ale z całą resztą poradzisz sobie bez większych problemów. Pozwoli Ci on stworzyć prostą konstrukcję szkieletową. To na niej znajdzie się osłona na borówki czy inne owoce, która pomoże Ci zabezpieczyć plony przed sprytnymi złodziejaszkami owoców.